Od konce října poběží pro všechny zájemce na pestujzivotwebinar.cz, online webinář "Pěstuj život: kariéra, partnerství a rodina", který se bude skládat z 3x3 - tedy celkem devíti - dílů (1 večer 3 hodiny v přímém přenosu).

Bude se vysílat ve třech cyklech:

série 29. 10., 5. 11. a 12. 11. - vždy čtvtek
série 3. 12., 10. 12. a 17. 12. - vždy čtvrtek
série 6. 1., 13. 1. a 20. 1. - vždy středa

Pokud máte nějaké přátele, kteří neměli čas navštěvovat moje semináře v Praze či jinde, je to výjimečná příležitost i pro ně.

Abychom uchopili prostor mezi Nebem a Zemí komplexněji, zřídili jsme navíc dva navzájem propojené weby pestujzivot.cz a pestujzdravi.cz.

Chtěli bychom tak postupně přiblížit starou čínskou moudrost z různých úhlů pohledu.

 

 

-----------------------------------------------------------

Prognóza

(19. 2. 2015 – 7. 2. 2016)

Čínský kalendář, sledující den po dni ubíhání času již 4711 let, představí 19. února. 2015 ve 23 hodin rok Dřevěné Ovce (Kozy).

 

Celou prognózu si můžete také stáhnout ve formátu PDF (3 MB).


Shrneme-li si vše, vládnout roku 2015 bude jinový Oheň Kozy, jinové Dřevo, jangový Oheň (jangové Teplo - otevření času hmoty) a CHEN (HROM), představující předky a potomky, tradice, návaznosti (Letící hvězda 2015).

V současném časovém cyklu už máme něco za sebou:
- Rok Krysy, počáteční rok dvanáctiletí Země (2008), nás vyzval na cestu.
-  V roce Buvola (2009) jsme měli překročit sebe sama.
- Tygr (2010) nás vyzval k uhájení svého světa.
- Zajíc (2011) začal budovat domov bez slitování se vším, co jeho noru ohrozí.
- Drak (2012) vložil do tohoto budování principy.
- Had (2013) po nás chtěl to nejtěžší, abychom je zařadili do svého života, abychom se stali sami sebou.
- Kůň (2014) se štval, aby vše stačil předložit světu.

 

Koza se pokusí do pekelného trysku Koně vnést zpomalení, trochu empatie, trochu krásna, trochu subjektivního pohledu. Občas ale trochu zaškobrtne.

 

Svět v roce Dřevěné Kozy

Koza. Často se uvádí jako Ovce. Obojí je správné, jedná se o kozoovci, žijící například na Kavkaze, nyní běžně chovanou i u nás. Nejniternější zvíře zvěrokruhu dokáže být vrtkavé a hysterické, stejně jako citlivé a vnímavé. Ocení i neokázalou krásu, její vnitřní svět přetéká kultivovaným bohatstvím.

 

Koza. Inteligentní, citlivá, empatická. Ale také ufňukaná, svéhlavá, vrtkavá. Po roce bláznivého Koně nás čeká výrazně víc než změna vládce roku, vliv Kozy v době její vlády bude víc než citelný. Koze se ani náhodou nelíbil běsnící běh Koně. Teď si, kdykoli se jí zamane, zpomalí, občas se zarazí, zasní, zamyslí se a vůbec se nepozastaví nad tím, zda je to v tuto chvíli vhodné, zda něco ztrátou času neprošvihne. Vyleze na strom, či vyskáče na skálu, aby se porozhlédla, pokochá se západem slunce a pak se – možná – vrátí k cestě za původním cílem. Zpomalení určitě uvítáme, stejně jako nás uspokojí fakt, že díky přijatelnému tempu budeme mít možnost všimnout si, že kromě nás je na světě řada lidí, věcí, zajímavostí, prostě hojnost světa, která stojí za to si jí všimnout, potěšit se jí, užít si ji. Po roce Koně, kdy nám šlo občas skutečně o přežití, to bude opravdu úleva. Trochu nás možná vystraší nával citů, které Koza dokáže dávat najevo někdy až vtíravým způsobem. Měli bychom si je ale laskat, následující rok to Opice s city opět přehánět nebude. Pro nás bude velmi náročné sledovat Kozí zastavení. Budeme se potýkat s odtažitými informacemi, zbytečnými úkoly, které nás budou odvádět od základního dění. Nové pro nás bude emocionální zabarvení i ryze profesních problémů. Pragmatický Kůň nás hnal bez ohledu na souvislosti, citlivá Koza se bude naopak vyžívat ve vyhrabávání souvislostí, které by nenapadly otravné hnidopichy ani v nejdivočejších snech.
Bude je nejen vyhrabávat, ale chtít po nás, abychom je řešili, zapojili do běžného dění. Poukazovat na nepodstatnost těchto komplikací bude zcela zbytečné, lepší bude sklopit hlavu a popřemýšlet, jak z toho ven. To logicky přinese poměrně hodně problémů na úřadech, při obchodních jednáních, objevit se ale mohou i v osobních stycích. Zatímco Kůň běžel dopředu, Koza se bude prohrabávat minulostí a občas na nás vybafne argument, který se bude týkat kyblíčku, uloupeného před dvaceti, třiceti lety na pískovišti před domem. Situaci ještě zkomplikuje fakt, že Koza za nic nemůže, že za všechno mohou ostatní nebo objektivní okolnosti. A aby toho nebylo málo, občas se zabejčí a řekne NE jen tak. Čelit tomu lze jedině přístupem Koně. Pragmaticky si jít za svým, nedovolit Koze rozmělňovat debatu, neponechat jí čas na promýšlení zbytečností. Pokud víme, že nás čeká nelehká cesta úředními, obchodními či osobními jednáními, můžeme vše s Kozou předjednat. Při jednání s Kozou je důležité dávat jasně najevo patřičný respekt a nesmíme zapomenout na její vztahovačnost a žárlivost. Rozhodně se nezmiňujeme pozitivně o konkurenci, není od věci vyzdvihnout dosavadní, současné a nejlépe i budoucí zásluhy Kozy. Koze bude lichotit náš pokorný přístup, díky své inteligenci a empatii může dokonce najít způsob, na který jsme nepomysleli a který celou věc může postavit do nového světla. Získáme tím nejen novou možnost řešení, ale taká zavážeme Kozu spoluprací na našem projektu. Bude se cítit spoluodpovědná za toto řešení a udělá vše pro to, aby prošlo bez zbytečných prodlev a problémů. Empatie a citlivosti lze využít i při uvádění nových produktů či výrobků na trh, stačí zdůraznit pomoc a sounáležitost nového produktu s uživatelem. Pozor na podplácení, pro Kozu je nejvyšším oceněním uznání a krásno, materiální hodnoty světa do svého života příliš netahá. Chcete-li Kozu zaujmout, dopřejte jí třeba neotřelý kulturní zážitek. Staří Mistři konstatovali skutečnost, že v čínském zodiaku jsou tři vládci, u kterých získáme body dary. Nejlevněji vyjde Koza, umožněte jí pohled na barvitý západ slunce či jinou za srdce chytající situaci a jednání půjdou jako po másle. Vepř potřebuje žvanec a nejlépe v maximálním množství. Takže pečené koleno nebo půl husy a mohou být servírované klidně na mastném papíru. Největší potíž bude s Kohoutem. Ocení rozkošný diamantový náhrdelník nebo jehlici do kravaty, spokojí se s ředkvičkou, ovšem podávanou na stříbrném podnose. Opatrní budeme muset být i ve zdravotní oblasti, citlivost Kozy se může lehce zhoupnout do přecitlivělosti, v podstatně větší míře budou hrozit alergie i autoimunní choroby.


Koza se v roce 2015 spojí se Dřevem. Barbarské, dravé, aktivní Dřevo Kozu trochu odzbrojí v její ufňukanosti a přecitlivělosti, podpoří ji ale v její svéhlavosti. Dodá jí ovšem zvědavost a tu můžeme velmi dobře využít právě při různých projednáváních. Trochu nám může zamotat hlavu nepřizpůsobivost Dřeva a času. Dřevo nemá na čas šuplík. Buďto trvá na setkávání s půlhodinovým předstihem, nebo přijde v klidu o hodinu později a udiveně reaguje na výčitky ostatních. To bychom měli mít na paměti nejen při zásadních schůzkách, ale také při důležitých odjezdech. Využít můžeme také hravosti Dřeva, empatie Kozy si bude s hravostí velmi dobře rozumět. Báječně tím můžeme obnovit či vylepšit vztahy v rodině, ale i v dospělých kolektivech. Uvědomit si ale musíme zálibu Dřeva v hulákání. Všechny tyto aktivity budou nejúčinnější, budou-li se moci lidé opravdu rozšoupnout, klidná rozumná hra či logické kvízy moc nezaberou.


Na otevření času nás čeká jangové teplo. Budeme citlivější na teplotu, budeme mít tendenci přikládat nebo otáčet kolečky radiátorů trochu víc, než jsme byli zvyklí. Teplo také bude mít vliv na naši výkonnost, tepelná nepohoda ji výrazně sníží. Otevírá se také meridián tenkého střeva. Jedním z jeho úkolů je oddělit jasné od kalného, to bude také v příštím roce naším častým úkolem.

Zdravotních zátěží Koza moc nepřináší, labilnější bude oblast jater, třech ohnišť a plic. Podcenit bychom ale neměli emocionální zatížení. K prvku Dřevo přísluší energie Větru. Vítr hojí, měly by nás trápit výrazně méně plísně a hnisání. Je ale také nositelem sta nemocí. Pokud si nedáme pozor a neudržíme dostatek celkové energie těla, obranná energie WEI QI se může snížit natolik, že tělo bude mít značné problémy s vyrovnáním se s okolními viry a bakteriemi. A tady bychom se měli opravdu zamyslet, po šíleném cvalu Koně jsme všichni hodně unavení, ne-li totálně vyčerpaní. Už jsem se zmiňovala o přecitlivělosti, v podstatně větší míře budou hrozit alergie i autoimunní choroby.

Čeká nás rok plný citu, občas zmatků, nečekejme zázraky v rychlém postupu. Užijme si západů slunce, chápavých pohledů a stisků ruky, Opice nás příští rok opět zatáhne do hlavolamů a jejich řešení.

 

Tak vítejte v roce Dřevěné Kozy.

 

Převzato z webu autorky: www.joachimova.cz

-------------------

Zdroj obrázku: wudanghk.cz

 

 

 
Úvodní stránka  |  KOMERČNÍ PROSTORY  |  SOUKROMÉ INTERIÉRY  |  EXPOZICE A VÝSTAVY  |  Náš tým  |  Co nabízíme  |  O Feng Shui  |  Pro média  |  Kontakt