Prognóza

(8. 2. 2016 – 27. 1. 2017)

Čínský kalendář, sledující den po dni ubíhání času již 4714 let, představí 7. února 2016 ve 23 hodin rok OHNIVÉ OPICE. Slavnostní průvody rozzáří čínské čtvrti velkoměst prakticky celého světa, obrovitý barevný drak východních tradic se proletí ulicemi a oznámí všem příchod nového vládce, vládce inteligentního, trochu frivolního a určitě mimořádně osobitého - OPICE. Spolu s ním bude vládnout silný, bezohledný Oheň. OPICEpřijme jeho jméno a pro příští rok ji budeme nazývat OHNIVOU OPICÍ. Otevření času hmoty se z horkého Ohně přesune do chladivé Vody a přinese energii JANGOVÉHO CHLADU.

 

Celou prognózu si můžete také stáhnout ve formátu PDF (3 MB).

 

Opici čeká úkol zcela zásadní, rozpory objektivního a subjektivního pohledu dát do harmonického vztahu, naučit starý svět vnímat proměny a naučit nové obyvatele starého světa pochopit a přijmout jeho řád. Má pro to všechny předpoklady – vidí neukázané, slyší nevyslovené. My jí pomůžeme, pokud nebudeme panikařit a všechno zbytečně nezveličovat. Dokážeme-li udržet Opici v nadhledu, pak lepšího vládce si do tohoto zmateného světa nemůžeme přát!

 

Žijeme ve věku vědeckých informací, nicméně stále více se obracíme k empirickým znalostem našich předků. Dlouho se zatracovala původní dávná umění ve jménu Vědy. Pokusy a omyly jsme museli dojít k poznání, že mezi nebem a zemí se vyskytují oblasti, které se jaksi do šuplíků současné Vědy nevejdou. Konec konců, jak by se dívali slovutní vědci na krabičku, do které mluvím, a ona mi odpovídá?
Na pultech knihkupectví celého světa se objeví horoskopy pro nastávající rok. Obvykle si je přečteme, pokýváme hlavou, podíváme se, jestli se naše „Zvíře“ bude mít dobře a knihu odložíme. Následující kapitoly vám nabízejí jinou alternativu:

  • Hledat v obrazech dávno minulého světa aktuální současnost, obracet se s prosbou o radu k textům, vycházejícím ze znalostí z úsvitu civilizací.
  • Pokusit se porozumět, jak se sestavují předpovědi a využívat je pro každodenní potřeby.

Prožíváte „Den blbec“ a nevíte, o co kráčí? Čeká vás výběrové řízení, stěhování nebo zkouška? Tabulky starých čínských Mistrů vám ukážou cestu nejen při nepřízni zdravotního stavu, počasí, problémech prostoru, ale i při nevýhodnosti času. A vládci vám řeknou, jak na to.
Celým rokem můžete procházet ruku v ruce s tabulkami energií jednotlivých dní, můžete v nich hledat nápovědu ve složitých nebo neobvyklých situacích, prostě můžete s nimi po celý rok Ohnivé Opice pracovat. Jitka Horálková připravila tabulky souhrnné, umožní vám velmi rychlou orientaci, zařadili jsme je jako přílohu na konci knihy. Na jedné straně najdete jeden měsíc. Doporučuji si tabulky vytisknout, na dvanácti stranách tak máte  přehled o energiích každého dne celého roku. Do podrobných tabulek pak můžete sáhnout po vysvětlení.

 

Hliněná Krysa, vládce roku 2008, prvního roku nového dvanáctiletí vnesla do příštích dvanácti let vše, co nám Země nabízí - realismus, starostlivost, střízlivost a přemýšlivost.
Hliněný Buvol, vládce roku 2009 nás provázel druhým rokem dvanáctiletí, které po nás chtěl formulace, vyžadoval zapsat do slov, co jsme zatím jen mlhavě tušili. A postavil se k tomu čelem.
Kovový Tygr, vládce roku 2010 očekával víc než slova. Pokud jim neodpovídala naše aktivita, pokud jsme porušili pravidla hry, čas Kovového tygra nevěštil nic dobrého. Tygr se nezdržoval napomínáním, rovnou tasil zbraň. A dokázal vzít i to nejcennější, život.
Kovový Zajíc, vládce roku 2011, vzal svou budoucnost do svých rukou, za svou noru těžce bojoval. V řadě zemí se do ulic vydali lidé, požadující zásadní změny.
Vodní Drak, vládce roku 2012, jim dodal principy. Vzlétl do výšin, odhalil zvetšelé, zbytečné, shnilé. Ze svých výšin poskytl výhled do budoucnosti – a ne vždy to byl výhled růžový, barva VODY je černá.
Vodní Had, vládce roku 2013, vložil tyto principy do našeho vlastního života.
Dřevěný Kůň vládce roku 2014, je roznesl na kopytech do všech koutů světa.
Dřevěná Koza do nich vložila důležitost citu a subjektivního pohledu na složitosti světa.
OHNIVOU OPICI čeká nelehký úkol, pokusit se do rozháraných

 

Svět v roce Ohnivé Opice

OPICE vidí neukázané, slyší nevyslovené. A bude tuto vlastnost letos zatraceně potřebovat. Pronikání, expanze, kterou přineslo Dřevo, vládce dvou minulých let se s bezuzdností Koně začalo šířit a empatická, nicméně vrtkavá nerozhodná Koza v roce tradic a návazností2 byla postavena před zásadní úkol, co s ním? Stará dobrá Evropa čelí přívalu Nového. Od Koně ani od Kozy jsme nemohli očekávat jakékoli systémové řešení, rácia je v nich jako ve šnečí ulitě. Svět má spasit protřelá OPICE, ale ouha. Do cesty se jí staví opět Letící Hvězda, zajišťující proměnu vlivu prostoru v čase. Kombinace 2 KUN (PŘIJETÍ) – 4 XUN (PRONIKÁNÍ) - 8 GEN (KONTEMPLACE, UZAVŘENÍ) je pro starý svět doslova vražedná:

  • Problémy světa staví do pozice odpovědnosti jednoho každého z nás
  • pronikání, expanzi povyšuje na arbitra vyváženosti
  • staré, zkostnatělé odsuzuje do starého železa

Z diváků televizních šotů se tak velmi snadno můžeme stát přímými aktéry vytváření nového světa, světa odpovědnosti.
To by snad ještě bylo skousnutelné, ALE… Opice je díky své základní vlastnosti vidět neukázané, slyšet nevyslovené jeden z nejsilnějších vládců Čínského zvěrokruhu. ALE – to platí v čase, kdy rozpustile skáče po větvích a hází slupky od banánů po svých posluchačích. Ve chvíli, kdy cítí tlak, ve stresových situacích se rozloží doslova na prvočinitele. Nevidí, neslyší, nevnímá, jen opakuje: „Já ne, já ne...“. A obávat se musíme právě tohoto tlaku, presu, ve kterém bude nutno promyslet, jak začlenit Nové do pořádků staré, dobré Evropy. Jestli se to Opici nepodaří, Kohout bude nejspíš odívat slova do pestrého peří, možná už pojmenuje detaily, řešení od nich ale budou na hony vzdálena. Měli bychom se nejspíš obávat Psa roku 2018, ten by mohl na obranu Minulého vystoupit mimořádně tvrdě.
Aby toho totiž nebylo málo, společně s Opicí vládne Oheň. Pokud se Opice pod nátlakem stresů vlády vzdá, zbývá prázdný jangový Oheň. Jangový oheň s razancí a empatií aktivní sopky. Oheň slepé víry, bezbřehé touhy, fanatizmu.

 

-------------------

Převzato z webu autorky: www.joachimova.cz

-------------------

 

 

 

 
Úvodní stránka  |  KOMERČNÍ PROSTORY  |  SOUKROMÉ INTERIÉRY  |  EXPOZICE A VÝSTAVY  |  Náš tým  |  Co nabízíme  |  O Feng Shui  |  Pro média  |  Kontakt