Pro média

Aktuálně

Od středy 21. 2. do pátku 2. 3. nás budete moci podpořit v anketě Dřevostavba roku v kategorii "dřevěný interiér". Hlasovat můžete ZDE.

 

 

V posledním letošním Magazínu přinášíme návrh firemních prostor pro společnost Energy Pro, která sídlí v pražské vile. Konkrétně jsme se zde zabývali řešením zasedací místnosti a vstupní chodby tak, aby vzniklo funkční, estetické a stylové prostředí, které bude v souladu s potřebami a filozofií firmy, ale také domu, ve kterém sídlí.

 

Další novinky...

Články

 

Studio Vítr-Voda jsme založili v roce 2003 jako součást stavební firmy Camino 88. Pamatuji si to přesně, protože ve stejném roce se narodila moje dcera. A jelikož letos oslaví 15. narozeniny, stejné výročí má i naše firma. Jsem pyšná na to, co jsme dokázali. Začínali jsme od nuly, Feng Shui bylo v té době pole neorané a povědomí o něm dost zkreslené; s návrhy interiérů jsme měli minimální zkušenost. Ale drželi jsme se rady našeho skvělého učitele Rogera Greena – „dělejte praxi, jedině tak se naučíte to, co potřebujete“ …zkusili jsme to, spustili jsme první web… a  ukázalo se, že je to správná cesta - naše cesta. A tak jsme začali od konzultací a jednoduchých skic, přes 3D modely a vizualizace až po komplexní řešení interiérů včetně realizací. Kolik soukromých a komerčních prostorů jsme řešili se ani nedá spočítat. Pomohli jsme mnoha lidem k lepšímu pocitu z jejich prostoru a zůstalo za námi pár interiérů, které považujeme svým způsobem za umělecká díla. Níže jsem vybrala 15 z nich, které bych ráda připomněla, protože byly pro naší cestu něčím klíčové.

O Feng Shui se zajímá mnoho lidí. Je to pro ně směr, cesta, jak uvést svůj život, životní prostor do harmonie. Oslovili jsme proto interiérovou návrhářku Markétu Petříkovou, ze studia www.vitr-voda.cz , která se touto filozofií zabývá.

 

Další články...

Televize

Dne 27.7.2010 ve 21,35 byl na ČT 1 odvysílán další díl pořadu Za zrcadlem, tentokrát s názvem Posvátná geometrie aneb hledání harmonie. V tomto díle vystoupila mimo jiných i kreativní duše našeho atelieru Markéta Petříková, která se zabývá praxí Feng Shui několik let. Vysvětlila zde některé principy, se kterými ve Feng Shui pracuje a provedla nás jedním Feng Shui interiérem.

 

Dne 13. 4. 2006 ve 21,15 byl na ČT24 odvysílán další díl pořadu Kultura ČT24. Celý pořad byl věnován filosofii Feng Shui. Jako odborníci na toto téma se ve studiu objevili Markéta Petříková a Lumír Kábrt. Vysvětlili některé základní principy Feng Shui a také prezentovali ukázky svojí dosavadní práce.

 

 

Další články...

Veletrh Maison&Objet v Paříži
Neděle, 27 Prosinec 2009 00:00

Pokud někdo vysloví Paříž, všem se určitě hned vybaví Eiffelovka. Nám se po uplynulém víkendu vybaví výstaviště Paris Nord Villepinte, kde jsme se tři dny procházeli expozicemi nábytku a dekorací, které zde vystavovaly firmy z celého světa.

Téměř jsme si prošoupali podrážky, abychom pro naše klienty našli to nejlepší, nejnápaditější a nejúžasnější z nových světových kolekcí pro rok 2010. Filozofie Feng Shui a naše práce většinu z našich spolupracujících firem velmi oslovuje a těší je, že jsou součástí naší nabídky.

 

Z nábytku je to například francouzská firma Jardin d'Ulysse, která nabízí originálně zpracované kusy pro celý dům s látkovými doplňky v příjemných přírodních odstínech. Velice originální doplňky a svítidla s užitím dřeva omletého mořskou vodou nabízí Bleu nature; fontány všech druhů a velikostí zase firma Cactose, obě z Francie. Od belgické firmy Dekoratex odebíráme nádherná svítidla a doplňky dovezené přímo z Filipín. Venkovní nábytek nás zaujal u firem Braid z Itálie, Alexander Rose z Anglie a Blofield z Holandska. Z jejich nafukovacích (a tady velmi skladných a prakticky nezničitelných) sedaček a křesílek jsme nadšeni už od minulého veletrhu, kdy je představili na trhu. Jakékoliv venkovní okrasné nádoby na rostliny a zahradní doplňky nabízí belkgické firmy Haweka a Domani. A bylo i několik dalších a bylo i hodně inspirace a nadšení z originálních kusů, ať už se jedná o nábytek, osvětlení, látky, doplňky či drobné dekorace. Postupně jsme prošli všech sedm hal, které nabízeli ethno styl, textilie a koberce, stolování, dekorace a také nábytek a doplňky pro indoor a outdoor. Zajímavá byla i část věnovaná projektům, kde byly prezentovány různé nápady a představeny novinky ze světa designu. Šanci vystavovat dostali i samostaní výtvarníci v sekci Ateliers d'Art. Nic tu zkrátka nechybělo - viděli jsme i novinky mimo náš obor - například z oblasti módy, potřeb pro novorozence, hraček pro děti, vánoční výzdoby, parfémů a jídla. Ochutnávku nových příchutí čokolády jsme si prostě nemohli nechat ujít. Veletrh jsme zkrátka vnímali doslova všemi smysly a jsme rádi, že můžeme nabídku našich služeb rozšířit o další produkty, aby měl opravdu každý klient možnost vybrat si podle svého vkusu a podle toho, o co si říká konkrétní prostor. A o to nám vlastně už při druhé návvštěvě Maison&Objet šlo.

 

S klidným svědomím můžeme nadále tvrdit, že naše nabídka vybavení interiérů je rozsáhlá, originální a zároveň IN, protože všechny novinky, které k nám ještě několik let budou pomalu pronikat, my již nyní nabízíme svým klientům.

Zpět na přehled novinek

 
Úvodní stránka  |  KOMERČNÍ PROSTORY  |  SOUKROMÉ INTERIÉRY  |  EXPOZICE A VÝSTAVY  |  Náš tým  |  Co nabízíme  |  O Feng Shui  |  Pro média  |  Kontakt