Pro média

Aktuálně

Harmonické interiéry podle našich návrhů vznikají po celé republice. Za našimi klienty klienty přijedeme téměř kamkoliv a návrhy řešíme různými způsoby podle jejich možností a preferencí.

 

S velkou radostí bychom se chtěli se všemi příznivci Feng Shui a naší práce podělit o krásná slova klietnky Petry, které jsme v loňském roce rekonstruovali byt podle našeho návrhu:

 

Další novinky...

Články

Feng Shui využívá živly pro vyváženost a harmonizaci prostoru. Jedná se o Pět prvků: Voda – Dřevo – Oheň – Země  - Kov, které se znázorňují v pentagramu a využívá se jak jejich energie, tak vzájemné vztahy, které vytvářejí.

 

Potřebu harmonického bydlení si uvědomuje stále více lidí. Jak ale tuto harmonii definovat a co jí vytváří? Neexistuje samozřejmě univerzální návod, je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů a hlavně požadavky a finanční možnosti klienta. Následujících 8 zásad, které vycházejí z filozofie Feng Shui, by se podle mého názoru mělo promítnout do jakéhokoliv návrhu či stavby bez ohledu na to, zda je řešena podle Feng Shui či nikoliv.

Další články...

Televize

Dne 27.7.2010 ve 21,35 byl na ČT 1 odvysílán další díl pořadu Za zrcadlem, tentokrát s názvem Posvátná geometrie aneb hledání harmonie. V tomto díle vystoupila mimo jiných i kreativní duše našeho atelieru Markéta Petříková, která se zabývá praxí Feng Shui několik let. Vysvětlila zde některé principy, se kterými ve Feng Shui pracuje a provedla nás jedním Feng Shui interiérem.

 

Dne 13. 4. 2006 ve 21,15 byl na ČT24 odvysílán další díl pořadu Kultura ČT24. Celý pořad byl věnován filosofii Feng Shui. Jako odborníci na toto téma se ve studiu objevili Markéta Petříková a Lumír Kábrt. Vysvětlili některé základní principy Feng Shui a také prezentovali ukázky svojí dosavadní práce.

 

 

Další články...

Veletrh Maison&Objet v Paříži
Neděle, 27 Prosinec 2009 00:00

Pokud někdo vysloví Paříž, všem se určitě hned vybaví Eiffelovka. Nám se po uplynulém víkendu vybaví výstaviště Paris Nord Villepinte, kde jsme se tři dny procházeli expozicemi nábytku a dekorací, které zde vystavovaly firmy z celého světa.

Téměř jsme si prošoupali podrážky, abychom pro naše klienty našli to nejlepší, nejnápaditější a nejúžasnější z nových světových kolekcí pro rok 2010. Filozofie Feng Shui a naše práce většinu z našich spolupracujících firem velmi oslovuje a těší je, že jsou součástí naší nabídky.

 

Z nábytku je to například francouzská firma Jardin d'Ulysse, která nabízí originálně zpracované kusy pro celý dům s látkovými doplňky v příjemných přírodních odstínech. Velice originální doplňky a svítidla s užitím dřeva omletého mořskou vodou nabízí Bleu nature; fontány všech druhů a velikostí zase firma Cactose, obě z Francie. Od belgické firmy Dekoratex odebíráme nádherná svítidla a doplňky dovezené přímo z Filipín. Venkovní nábytek nás zaujal u firem Braid z Itálie, Alexander Rose z Anglie a Blofield z Holandska. Z jejich nafukovacích (a tady velmi skladných a prakticky nezničitelných) sedaček a křesílek jsme nadšeni už od minulého veletrhu, kdy je představili na trhu. Jakékoliv venkovní okrasné nádoby na rostliny a zahradní doplňky nabízí belkgické firmy Haweka a Domani. A bylo i několik dalších a bylo i hodně inspirace a nadšení z originálních kusů, ať už se jedná o nábytek, osvětlení, látky, doplňky či drobné dekorace. Postupně jsme prošli všech sedm hal, které nabízeli ethno styl, textilie a koberce, stolování, dekorace a také nábytek a doplňky pro indoor a outdoor. Zajímavá byla i část věnovaná projektům, kde byly prezentovány různé nápady a představeny novinky ze světa designu. Šanci vystavovat dostali i samostaní výtvarníci v sekci Ateliers d'Art. Nic tu zkrátka nechybělo - viděli jsme i novinky mimo náš obor - například z oblasti módy, potřeb pro novorozence, hraček pro děti, vánoční výzdoby, parfémů a jídla. Ochutnávku nových příchutí čokolády jsme si prostě nemohli nechat ujít. Veletrh jsme zkrátka vnímali doslova všemi smysly a jsme rádi, že můžeme nabídku našich služeb rozšířit o další produkty, aby měl opravdu každý klient možnost vybrat si podle svého vkusu a podle toho, o co si říká konkrétní prostor. A o to nám vlastně už při druhé návvštěvě Maison&Objet šlo.

 

S klidným svědomím můžeme nadále tvrdit, že naše nabídka vybavení interiérů je rozsáhlá, originální a zároveň IN, protože všechny novinky, které k nám ještě několik let budou pomalu pronikat, my již nyní nabízíme svým klientům.

Zpět na přehled novinek

 
Úvodní stránka  |  KOMERČNÍ PROSTORY  |  SOUKROMÉ INTERIÉRY  |  EXPOZICE A VÝSTAVY  |  Náš tým  |  Co nabízíme  |  O Feng Shui  |  Pro média  |  Kontakt