Články

Představujeme Svíčky z hor

Tvorba manželů Žílových, majitelů značky FREUD&THAL usiluje o obohacení  lidských smyslů prostřednictvím krásných předmětů i povznášejících vůní, které dokážou vytvořit prostředí plné smyslných vjemů a zážitků. Podstata znaky Freud & Thal Design spočívá v přesvědčení, že každý prvek má mít svůj smysl a dohromady utvářet dokonalý celek. Tedy barva, ornament, vůně i obal, to vše má svůj důvod, myšlenku a místo.

 

Název značky vznikl jako anagram slova Freudenthal, kdysi užívaného německého názvu města Bruntál, ve kterém tvoří manželé Žílovi. Starý německý název znamenal v překladu Údolí radosti nebo také Šťastné údolí, což mělo vyjadřovat očekávání obyvatel tehdy nově založeného města českým králem Přemyslem Otakarem I. Když se manželé Žílovi rozhodli vytvořit vlastní produkt, dali mu toto jméno proto, aby zviditelnili krásné město usazené do nádherné přírody.
Tyto svíčky tak spojují svět přírody se světem umění a designu  a nabízejí dohromady svět krásna v každém svém detailu.  

Vonné oleje ve svíčkách Feng Shui jsou namíchány podle zásad aromaterapie. Tato metoda se používá k ovlivňování autonomního nervového systému. Může navodit pocit tepla, povzbuzení, odstranit bolesti hlavy, zvýšit koncentraci, např. při učení. Inhalace silic je možné využít v psychoterapii při léčbě různých psychosomatických onemocnění.  Pro každou oblast ve Feng Shui se kombinují esenciální oleje tak, aby podpořily danou oblast co nejefektivněji. Příjemná vůně  tak vždy přispěje ke zlepšení atmosféry doma i na pracovišti.
Jelikož přichází rok Ohnivé Opice, najdou si tyto krásné a dekorativní ale i funkční předměty u Vás doma své místo.

Svíčky jsou vyráběny ve zlatém a stříbrném provedení s různými vzory. Doba hoření přibližně : 90 hod./400 g, 300 hod./1200 g.

Životním postojem členů Freud & Thal je poctivou prací vytvářet a nabízet svět krásna dostupný každému. Jako díky za uznání a koupi jejich výrobku se přirozeně rozhodli částí ceny výrobku podpořit chod Galerie Freud & Thal. Galerie žije jako čistě dobrovolné sdružení, založené na radosti z krásných uměleckých děl,setkávání s lidmi, kteří se brání komerčnímu tlaku, lidí kteří vidí více barev života. Výstavní činnost galerie je zaměřena na současné umění Moravy, Slezska, Polska, Slovenska...opomíjených regionů, které ovšem tvoří o to kvalitnější umění.
Produkty značky FREUD&THAL Design můžete zakoupit na www.FreudAndThal.cz, FCB: Galerie Freud&Thal a Freud&Thal Design

 

 

 
Úvodní stránka  |  KOMERČNÍ PROSTORY  |  SOUKROMÉ INTERIÉRY  |  EXPOZICE A VÝSTAVY  |  Náš tým  |  Co nabízíme  |  O Feng Shui  |  Pro média  |  Kontakt