Televize

Feng Shui Za zrcadlem
Středa, 28 Červenec 2010 10:30

Dne 27.7.2010 ve 21,35 byl na ČT 1 odvysílán další díl pořadu Za zrcadlem, tentokrát s názvem Posvátná geometrie aneb hledání harmonie. V tomto díle vystoupila mimo jiných i kreativní duše našeho atelieru Markéta Petříková, která se zabývá praxí Feng Shui několik let. Vysvětlila zde některé principy, se kterými ve Feng Shui pracuje a provedla nás jedním Feng Shui interiérem.

 

 

 

 

Na tento díl se můžete podívat na adrese:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/206562210600010-za-zrcadlem/

 

 

Anotace k pořadu z webu České televize:

V dnešním díle se dozvíme, jak v číslech ukrytý řád všehomíra objevil Pythagoras. Autor ručně psaných knih Ladislav Moučka nám odhalí svoji teorii vzniku kabalistického stromu života. Ukážeme si, kde všude se uplatňuje božský poměr - tzv. zlatý řez a jak v gotickém chrámu můžeme spatřit obraz univerza. Publicista Bohumil Vurm nám prozradí, jakým způsobem vložil Jan Blažej Santini tajnou symboliku čísel do stavby poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. A konečně se podíváme, jak ve své práci principy posvátné geometrie znovuobnovují zástupce holistické architektury akad. arch. Oldřich Hozman a interiérová návrhářka ve stylu feng shui Markéta Petříková.

 

Z rozhovoru s producentkou Natašou Slavíkovou (Převzato z webu České televize):

Cyklus Za zrcadlem vyrobila pro Českou televizi Nataša Slavíková. Přivedla před kameru spousty lidí, které tajemné, záhadné, mnohdy až iracionální jevy přitahují. Vyhledala odborníky, kteří se snaží zdánlivě podivné věci racionálně objasnit. Hlavně ale objevila ty, kteří jsou nadáni těmi zvláštními schopnostmi, ovládají staré praktiky, čerpají z pradávných nauk a jejich klienti jim proto až bezmezně věří.

Na internetu najdete kontakty na kartářky, bylináře, astrology, šamany, čarodějky, léčitele, psychotroniky na několika tisících stránkách. Zeptali jsme se autorky, jak postupovala, jak se orientovala, aby přivedla před kameru ty, kteří mohou člověku opravdu pomoci a vyvarovala se takových, kteří dokáží i škodit?

 

„Dostala jsem do ruky námět Ivety Toušlové a Pavlíny Brzákové, kde už byla určitá jména uvedena. Jsem ale zvyklá dělat si vlastní rešerše, sehnat si veškeré informace, prověřit fakta. Obklopila jsem se časopisy s touto tematikou, knihami, novinovými články a vypisovala si jména lidí, o nichž jsem se domnívala, že by měli v cyklu Za zrcadlem co říci. Pak jsem je postupně navštěvovala a shromažďovala jejich výpovědi, porovnávala je a poměřovala s vlastními zkušenostmi. …Pro konečný výběr „esoteriků“ platila v našem týmu zásada, že jsme museli být přesvědčeni o tom, že svoji práci dělají dlouhodobě, ale hlavně zodpovědně tj. že důvěry svých klientů nezneužívají. To bylo naší podmínkou, abychom s nimi vůbec spolupracovali.“

 

Zpět na přehled novinek

 
Úvodní stránka  |  KOMERČNÍ PROSTORY  |  SOUKROMÉ INTERIÉRY  |  EXPOZICE A VÝSTAVY  |  Náš tým  |  Co nabízíme  |  O Feng Shui  |  Pro média  |  Kontakt